Nazywam się Justyna Chmiel jestem biologiem z wykształcenia, absolwentką Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.  Przez 12 lat pracowałam w dużych korporacjach międzynarodowych firm farmaceutycznych. Obecnie jestem właścicielką firmy Chustynka.pl. Z pasji i zamiłowania postanowiłam zostać Certyfikowanym Doradcą Noszenia w chustach międzynarodowej szkoły noszenia ClauWi®. Jestem także Doulą członkinią Stowarzyszenia Doula w Polsce. Aktywnie wspieram kobiety w okresie okołoporodowym towarzysząc im właśnie jako doula. Jestem absolwentką „Sztuki prowadzenia Aktywnej Szkoły rodzenia” fundacji Rodzić po ludzku oraz posiadam certyfikat z zakresu „Przebiegu rozwoju i pielęgnacji neurorozwojowej w 1 roku życia dziecka” przy Szkole masażu Shantala, a także propagatorka masażu „Dotyk motyla” dr Evy Raich oraz masażu szalem Rebozo. Cały czas podnoszę swoje kwalifikacje poprzez uczestniczenie w konferencjach naukowych zarówno w Polsce jak i zagranicą. Prywatnie mama Kuby, Zuzi i Asi, żona Piotra. Aktywna biegaczka oraz triathlonistka.

Towarzyszenie kobiecie w okresie okołoporodowym to dla mnie zupełnie naturalna sprawa. Oczywiście początkowo to były przyjaciółki, kuzynki, siostra.

Z czasem dojrzewała we mnie myśl, że może to jest moja droga w życiu.

Narodziny dziecka to dla każdej kobiety tak silne przeżycie zarówno fizyczne jak i duchowe, że nawet po kilkudziesięciu latach wywołuje w nas silne emocje.

Zaproszenie mnie do towarzyszenia w porodzie to dla mnie wyróżnienie, czuję się wyjątkowo że mogę uczestniczyć w cudzie narodzin nowego życia.

Lubię spędzać czas oczekiwania na dziecko, razem z moimi klientami.

Lubię być wsparciem i towarzyszem porodu.

Lubię być wsparciem w połogu, wysłuchiwać historii porodowej i pomagać, odnaleźć się rodzicom, a przede wszystkim świeżo narodzonej mamie w nowej roli.

Lubię być Doulą…


Justyna Chmiel

justyna.chmiel1@gmail.com

 tel 530602672

facebook.com/PaniDoula/

Bydgoszcz


Dyplom Doula